KIM
JESTEŚMY

NASZA HISTORIA

PONAD
20 LAT HISTORII

Star Beta została założona przez Marka Zagorę oraz Dona Di Vincenzo. Mark i Don poznali się w 2002 roku w Londynie tradując dla dużej firmy z branży proprietary trading. To tam zbudowali silną relację zawodową opartą na wspólnej pasji do tradingu.

Zarówno Mark jak i Don mają duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i mentoringu, a wielu traderów Star Beta zostało w przeciągu ostatnich 20 lat przeszkolonych bezpośrednio przez nich.

Pomysł na Star Beta Poland zaistniał gdy Mark i Don poznali Jacka Mindziaka.
Po miesięcznej wizycie Jacka w siedzibie głównej Star Beta w Sydney, stało się oczywiste, że łączy ich wspólna pasja do tradingu oraz szkolenia i mentoringu traderów. Po powrocie do Krakowa, w marcu 2019 r. powstała Star Beta Poland, a pierwsi traderzy rozpoczęli w niej pracę w maju 2019 r.

Wiemy, że Kraków jak i cała Polska bogata jest w nieodkryte talenty traderskie, więc naszym naturalnym celem jest wspieranie ich rozwoju oraz bycie liderem w branży prop-tradingu w Europie.

MARK ZAGORA

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL & PREZES ZARZĄDU

Mark jest profesjonalnym Traderem od ponad 25 lat. Rozpoczął swoją karierę w Sydney, w firmie Westpac – będącej animatorem rynku walutowego, a następnie przeniósł się do Londynu, aby pracować jako Proprietary Trader. Tradując w Londynie zaangażował się równocześnie w mentoring i szkolenie traderów. Po powrocie do Sydney w 2007 roku, Mark zainicjował jeden z pierwszych w Australii zorganizowanych programów szkoleniowych dla traderów, rekrutując grupy 5-10 osób co 3 miesiące, aby odkryć lokalne talenty traderskie.
Ponad dekadę później, w Star Beta z ogromnym sukcesem stosowany jest dokładnie ten sam program. Mark pozostaje w niego mocno zaangażowany i dzieli swój czas pomiędzy dwie pasje: trading i mentoring traderów.

Don Di Vincenzo

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL & WICEPREZES ZARZĄDU

Zdobywszy obszerne doświadczenie jako Trader i Mentor zarówno w Australii jak i w Wielkiej Brytanii, Don aktualnie nadzoruje codzienne operacje w Star Beta i pomaga kierować jej strategią. Jako współzałożyciel, Don odegrał kluczową rolę przy przekształceniu się Star Beta z dwuosobowej działalności w globalną organizację zatrudniającą ponad 100 osób. Don uwielbia stawiać czoła trudnym wyzwaniom, z którymi ma często do czynienia jako Dyrektor Operacyjny w tak zróżnicowanej organizacji.

JACEK MINDZIAK

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY & CZŁONEK ZARZĄDU

Jacek posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynkach finansowych. Swoją przygodę z giełdą rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, od pracy dla dużego domu maklerskiego z Dublina.
W 2009 roku związał się z jedną z największych w Europie firm prop-tradingowych operujących na rynkach tradycyjnych kontraktów futures, gdzie jako Trader zdobył doświadczenie w handlu na największych światowych giełdach derywatów, tj. CME, ICE czy EUREX.
Następnie jako Manager przez kilka lat z sukcesem zarządzał jej krakowskim oddziałem.
Jacek we współpracy z Markiem i Donem intensywnie pracują nad rozwojem polskiego oddziału Star Beta, aby umacniać Firmę na pozycji lidera wśród uczestników rynku pochodnych kryptowalut.

SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA FIRMY?

Często padają pytania o pochodzenie nazwy Star Beta. Jest to gra słów zainspirowana terminem arbitraż statystyczny (ang. Statistical Arbitrage).

W matematyce finansowej model ten zazwyczaj zawiera współczynnik beta reprezentujący cenę dwóch lub więcej skorelowanych aktywów, gdzie znak mnożenia jest zwykle nazywany gwiazdą (ang. Star), a współczynnik wartości względnej nazywany jest beta.
Od samego początku istnienia firmy naszym stylem tradingowym był market making i trading wartości względnej, dlatego nazwa się przyjęła.

Dziś nasi traderzy stosują szeroki wachlarz stylów tradingowych oraz zróżnicowane poziomy automatyzacji. Z pomocą wysoce wyspecjalizowanej kadry zarządzającej dążymy do utrzymania czołowej pozycji w branży.

NASI
LUDZIE

Nasi ludzie

PIOTR WASIEL

Trader

Pracuję w Star Beta Poland od samego początku jej istnienia w Krakowie. Wcześniej przez 7 lat pracowałem jako futures trader w innych firmach proptradingowych.. W Star Beta po raz pierwszy zapoznałem się z kryptowalutami, a dzięki mojemu doświadczeniu na rynkach mogłem dostosować się do tej nowej klasy aktywów. Interesuję się innowacyjnymi technologiami oraz rynkami finansowymi, więc w Star Beta jestem w stanie połączyć obie te dziedziny. Widzę również ogromny potencjał kryptowalut i jestem podekscytowany, że mogę być częścią tego wschodzącego rynku.

Nasi ludzie

TONY WEN

Trader

Od zawsze pasjonowały mnie rynki finansowe i po ukończeniu studiów rozpocząłem swoją karierę w firmie prop-tradingowej, gdzie handlowałem papierami dłużnymi oraz kontraktami terminowymi na waluty. Pod koniec 2017 roku usłyszałem o tradingu na kryptowalutach, którym zajmowała się firma Star Beta i szczęśliwie postanowiłem do nich zaaplikować. Ten młody, rozwijający się rynek dostarcza wiele możliwości, zarówno poprzez swoje niedoskonałości jak i dzięki przewadze nad innymi traderami, którą zapewnia firma. Jestem niezmiernie wdzięczny za szansę, którą dostałem od Star Beta.

Nasi ludzie

CHONG SHI

Trader

Jestem traderem od 9 lat. Marka i Dona poznałem na początku swojej kariery, pracując wspólnie w poprzedniej firmie. Don stał się również moim mentorem. Przez pierwszych siedem lat tradowałem na indeksach giełdowych, obligacjach, towarach i kontraktach terminowych na waluty, zarówno w sposób kierunkowy na outrightach jak i z wykorzystaniem arbitrażu statystycznego. W 2015 roku przeprowadziłem się na kilka lat do Londynu, aby po powrocie w roku 2017 dołączyć do Star Beta i przenieść się na rynek kryptowalut. Dzięki doświadczeniom z różnych firm tradingowych, dostrzegam jak ważna jest praca z odpowiednimi ludźmi. Dla mnie właściwa firma to taka, w której mogę ufać, że zarząd jest zmotywowany, aby pozostać liderem oraz odkrywać nowe i kreatywne sposoby zdobywania przewagi rynkowej dla swoich traderów.

Nasi ludzie

YONI WEISSBERG

Trader

Pracę w Star Beta rozpocząłem na początku 2018 roku. Stale się szkolę, mobilizuję oraz spotykam się z nieustającym wsparciem w dążeniu do rozwoju mojego tradingu i przekraczania granic własnych możliwości. Zauważyłem również, że zarząd wykazuje zainteresowanie rynkiem dzięki czemu firma jest gotowa odkrywać nowe produkty i strategie zamiast skupiać się na zachowaniu statusu quo. Dla tradera oznacza to potencjalnie ogromny i trwały wzrost możliwości ograniczony jedynie talentem i etyką pracy.

Nasi ludzie

Łukasz Bukowski

Trade Support Manager

Rynkami finansowymi zainteresowałem się jeszcze na studiach. Najpierw były to akcje polskich spółek, później przyszedł czas na rynek Forex. Po skończeniu nauki zacząłem pracę jako trader dla jednej z firm prop-tradingowych w Polsce. Przez ponad 10 lat handlowałem głównie na spreadach kalendarzowych na kontrakty terminowe (m.in. stopy procentowe, obligacje, towary, metale). W tym czasie przeżyłem wspaniałe chwile i miałem to szczęście, że przez cały okres kariery mogłem pracować obok wielu wybitnych traderów. Właśnie te doświadczenia zamierzam wykorzystać w nowej roli w Star Beta jako Trade Support Manager. Moim zadaniem na tym stanowisku jest udzielanie wsparcia traderom zarówno na tradycyjnych rynkach futures jak i rynkach kryptowalut. Wspieram również naszą wewnętrzną platformę transakcyjną, co szczególnie mi się podoba, gdyż pozwala mi to na dalsze rozwijanie umiejętności programistycznych.