KIM
JESTEŚMY

NASZA HISTORIA

PONAD
15 LAT HISTORII

Star Beta została założona przez Marka Zagorę oraz Dona Di Vincenzo. Mark i Don poznali się w 2002 roku w Londynie tradując dla dużej firmy z branży proprietary trading. To tam zbudowali silną relację zawodową opartą na wspólnej pasji do tradingu.

Zarówno Mark jak i Don mają duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i mentoringu, a wielu traderów Star Beta zostało w przeciągu ostatnich 15 lat przeszkolonych bezpośrednio przez nich.

Pomysł na Star Beta Poland zaistniał gdy Mark i Don poznali Jacka Mindziaka.
Po miesięcznej wizycie Jacka w siedzibie głównej Star Beta w Sydney, stało się oczywiste, że łączy ich wspólna pasja do tradingu oraz szkolenia i mentoringu traderów. Po powrocie do Krakowa, w marcu 2019 r. powstała Star Beta Poland, a pierwsi traderzy rozpoczęli w niej pracę w maju 2019 r.

Wiemy, że Kraków jak i cała Polska bogata jest w nieodkryte talenty traderskie, więc naszym naturalnym celem jest wspieranie ich rozwoju oraz bycie liderem w branży prop-tradingu w Europie.

MARK ZAGORA

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL & PREZES ZARZĄDU

Mark jest profesjonalnym Traderem od ponad 20 lat. Rozpoczął swoją karierę w Sydney, w firmie Westpac – będącej animatorem rynku walutowego, a następnie przeniósł się do Londynu, aby pracować jako Proprietary Trader. Tradując w Londynie zaangażował się równocześnie w mentoring i szkolenie traderów. Po powrocie do Sydney w 2007 roku, Mark zainicjował jeden z pierwszych w Australii zorganizowanych programów szkoleniowych dla traderów, rekrutując grupy 5-10 osób co 3 miesiące, aby odkryć lokalne talenty traderskie.
Ponad dekadę później, w Star Beta z ogromnym sukcesem stosowany jest dokładnie ten sam program. Mark pozostaje w niego mocno zaangażowany i dzieli swój czas pomiędzy dwie pasje: trading i mentoring traderów.

Don Di Vincenzo

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL & WICEPREZES ZARZĄDU

Zdobywszy obszerne doświadczenie jako Trader i Mentor zarówno w Australii jak i w Wielkiej Brytanii, Don aktualnie nadzoruje codzienne operacje w Star Beta i pomaga kierować jej strategią. Jako współzałożyciel, Don odegrał kluczową rolę przy przekształceniu się Star Beta z dwuosobowej działalności w globalną organizację zatrudniającą ponad 100 osób. Don uwielbia stawiać czoła trudnym wyzwaniom, z którymi ma często do czynienia jako Dyrektor Operacyjny w tak zróżnicowanej organizacji.

JACEK MINDZIAK

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY & CZŁONEK ZARZĄDU

Jacek posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynkach finansowych. Swoją przygodę z giełdą rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, od pracy dla dużego domu maklerskiego z Dublina.
W 2009 roku związał się z jedną z największych w Europie firm prop-tradingowych operujących na rynkach tradycyjnych kontraktów futures, gdzie jako Trader zdobył doświadczenie w handlu na największych światowych giełdach derywatów, tj. CME, ICE czy EUREX.
Następnie jako Manager przez kilka lat z sukcesem zarządzał jej krakowskim oddziałem.
Jacek we współpracy z Markiem i Donem intensywnie pracują nad rozwojem polskiego oddziału Star Beta, aby umacniać Firmę na pozycji lidera wśród uczestników rynku pochodnych kryptowalut.

SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA FIRMY?

Często padają pytania o pochodzenie nazwy Star Beta. Jest to gra słów zainspirowana terminem arbitraż statystyczny (ang. Statistical Arbitrage).

W matematyce finansowej model ten zazwyczaj zawiera współczynnik beta reprezentujący cenę dwóch lub więcej skorelowanych aktywów, gdzie znak mnożenia jest zwykle nazywany gwiazdą (ang. Star), a współczynnik wartości względnej nazywany jest beta.
Od samego początku istnienia firmy naszym stylem tradingowym był market making i trading wartości względnej, dlatego nazwa się przyjęła.

Dziś nasi traderzy stosują szeroki wachlarz stylów tradingowych oraz zróżnicowane poziomy automatyzacji. Z pomocą wysoce wyspecjalizowanej kadry zarządzającej dążymy do utrzymania czołowej pozycji w branży.

NASI
LUDZIE